Bu kılavuzda otelde yer alan odanızı anında şahane bir değişime dönüştürecek 9 basit fikir bulacaksınız. Konuklar odalarına girdiği zaman ilk izlenim son derece önemli ve sizlerde müşterilerinizin bu değişimi hissetmelerini istersiniz. Müşterinizin rahat hissetmesi ve sizi değerli bulması adına otelinizin iç tasarımını nasıl geliştirebileceğinizi öğrenmek için lütfen fikirlerimizi okumaya devam edin.

  1. İŞTE İLK İPUCU: Renklerin gücü Doğa ile iç içe olan tamamen doğayı yansıtan renkleri tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz renkler tamamen doğayı çağrıştırmalı. Odun kahverengisi, ağaç yeşili, deniz mavisi deniz kabuğu kremi gibi. Bu renkleri tercih etmemizin bir nedeni de bize vermiş oldukları huzur ve sakinlik duygusunu teşvik etmeleridir. Doğa bizleri rahatlatır ve bizlere huzur verir. Bu nedenle bu renkleri uygulamanız misafirlerinizin sakinlik dalgalarını tetikleyecektir. kendisi anında rahatlamayı teşvik eder, bu yüzden bunu yatak odanıza kopyalamak otomatik olarak misafirlerinizin sakinlik dalgalarını hissetmesine yardımcı olacaktır. Unutmayın renklerde sihirli bir güç bulunur.
  1. Sağlıklı ve Hafif yumuşacık kumaşlar tercih edin

Bu kadar basit bir tercih otel yatak odanızda müşterilerinize rahatlama hissini ve lüksü yaşatır. Yapılan sayısız araştırma misafirlerinizin rahat bir uykuya çok değer verdiğini gösteriyor. Sağlıklı ve hafif kumaşların seçimi müşterilerinizin memnuniyet oranını arttırıyor. Memnun kalan müşterileriniz harika yorumlar yazıyor. Bu da otelinizin 5 yıldızlı yorumlar toplamasını sağlıyor. Tercih edeceğiniz % 100 pamuklu çarşaflar hem uygun fiyat seçeneği ile size uygun hem de misafirlerinizin cildine nazik şekilde yumuşacık bir dokunuş sağlayarak memnuniyeti zirveye taşıyor. Bu tip kumaşların seçimi aynı zamanda doğal renklerle de uyum ile odalarınızda tutarlı bir akışı destekler.

  1. Aynalar basit ama iddialı bir seçim

Aynaların çok sayıda kullanılması odalarınızda derinlik hissi yaratır. Duvarlarınızda ayna kullanmak bir çok konuk için son derece önem taşır. Aynalı mobilyalar odanıza bir tarz ,lüks ve de derinlik katar. Odanızın her yerine ayna yerleştirmekten bahsetmiyoruz ancak birkaç sihirli dokunuş ile büyük fark yaratacağınızı söyleyebiliriz. Örneğin aynalı yatak standı veya aynalı dolap misafirinizin kendini son derece iyi hissetmesine yardımcı olacaktır.

  1. Dekoratif ürünleri sade şekilde kullanın

Bir müşteri otel odasına girdiğinde etkilendiği en önemli şey büyük açık bir alandır. Otel odaları genellikle sade ve düzenlidir. Dağınık bir görünüm insanlarda strese neden olur. Odanın son derece rahat ve konforlu görünmesi adına bir kaç dekoratif obje kullanılabilir ama bu ölçü kesinlikle minimum düzeyde tutulmalıdır. Dengeli bir tasarım son derece önemli dekoratif ürünlerin hiç bulunmaması da müşterinizde ruhsuz bir klinik odası hissi yaratabilir. Bu nedenle küçük dokunuşlar ile odanızı konforlu hale getirmek sizin elinizde.

  1. Sakinlik hissi veren detaylar ekleyin

İç tasarım son derece önemlidir. Bu detaylar eklenirken misafirlerinizin huzurunu destekleyen psikolojiyi ince bir biçimde hesaplamalısınız. Yapacağınız tasarım hem odanızda lüksü ve konforu çağrıştırmalı hem de sakinlik ve huzur hissi yaratmalıdır.Odanıza mutlaka bitkiler,deniz kabukları,minder,süs eşyaları,dekoratif abajurlar gibi misafirlerinizin rahatlamasına yardım edeceğini düşündüğünüz detayları eklemelisiniz.

  1. Bir Oturma Alanı ekleyin

Odalarınıza oturma alanı eklemek, lüks ve harika bir his yaratmanın en iyi yoludur. Küçük bir sehpa ve oldukça rahat bir sandalye ile vereceğiniz mesaj çok açık;arkanıza yaslanın,bir kitap okuyun ve kahvenizin tadını çıkarın .Kendilerini evlerinde hissetmelerine yardımcı olabilirsiniz.

  1. Bembeyaz yataklar ve çarşaflar

Bütün oteller neden bembeyaz çarşaflar kullanır bir tahmininiz var mı?

Bunun nedeni açık renklerde lekeleri gizlemek daha kolaydır aynı zamanda oteller beyazlık ile hijyen göstergesini net şekilde belirtmiş olurlar. Unutmayın beyaz renk çarşaflar temizliği simgeler.

  1. Odanızdaki Banyo için Modernliği çağrıştıran bir ilham kullanın

Banyolarınız son derece ferah geniş ve modern görünmelidir. Bu görüntü misafirlerinizde ilk anda rahatlama hissini tetikler. Açık renkler, sade bir tasarım ile banyolarınızı tamamen rahatlatıcı bir dinlenme odasına çevirebilirsiniz.

  1. Aydınlatma, olmazsa olmaz!

Misafirleriniz odaya ilk girdiği zaman karanlık kasvetli bir ortam ile karşılaştıklarında ilk izlenimleri berbat hale dönüşebilir. Bu nedenle aydınlatma tercihinizi hafif ,göz yormayan bir aydınlatmadan yana kullanın. Son derece sıkıcı, sıradan aydınlatmalara veda edin ve cesur iddialı bir aydınlatma kullanın. Çok farklı aydınlatma başlıkları ile hem cesur hem de sıra dışı bir dekorasyon üretebilirsiniz. Göz kamaştırıcı bir aydınlatma dekorasyonu odanızı misafirleriniz için vazgeçilmez yapacaktır.