NEDEN YÜN BATTANİYEM OLMALI?

Hayatımızın çok farklı yerlerinde bize eşlik eden yün battaniyelerin sizlere sırası ile farklı kullanım alanları hakkında bilgi vermek istiyoruz. İşte kullanım alanları;

YATAKTA: daha iyi uyumanızı sağlayan bir kaç etmenden biri de emin olabilirsiniz ki yün battaniyelerinizdir. Bir yün battaniyenin esnekliği ve sıcaklığı paha biçilemez. Mevcut hava sıcaklığını ayarlamak için mutlaka bir yün battaniyeye ihtiyaç duyarsınız. Yaz kış muhakkak yün battaniyeye ihtiyaç duyarsınız bir kere alıştığınız zaman artık uyurken yün battaniye olmadan yapamaz hale gelirsiniz.

KOLTUKTA: Yün battaniyenizin bir başka kullanım alanı da şüphesiz kış gecelerinin vazgeçilmezi koltuk ve kanepelerdir. Bir film izlerken veya kitap okurken bir battaniyenin altında bulunmak size sıcaklık ve rahatlık hissi verir. Hatta her daim fazladan yün battaniyenizin olması size ve ailenizin yanı sıra gelen misafirleriniz içinde büyük rahatlık ve samimiyet sağlayacaktır.

EVİ DEKORE EDİN: Evinizin dekore edilmesi konusunda en büyük yardımcınız şüphesiz battaniyelerinizdir. Birçok ev dekor dergisine göz atın göreceksiniz ki evin dekoru içerisinde muhakkak yün battaniyeye rast geleceksiniz. Yün battaniyeler evinize hem renk sıçraması ve vurgusu yapar hem de kalite, samimiyet ve nostalji katar.

ARABANIZDA BULUNMASI NEDEN ÖNEMLİ?

Bunun 2 önemli nedeni var. Birincisi yol hali belli olmaz bir kaza esnasında hayat kurtarır yün battaniyeler hastalar yün battaniye ile taşınırlar. Ayrıca arabanız yolda kaldı diyelim bekleme esnasında sıcacık yün battaniyeniz sizi sıcacık tutar. Diğer konu ise arabalarımızın içerisinde organik uçucu bileşikler mevcuttur ve bu kimyasallar bizi hasta edebilirler ancak yün battaniyenin doğal yapısı ve lifleri bu bileşenleri emer. Bu nedenle de muhakkak arabanızda bagajda ve arka koltukta yün battaniye bulundurmalısınız.

PİKNİKTE: Yere sermek veya serin havada üşümenizi engellemek için amaç ne olursa olsun yün battaniye mucizesine inanamayacaksınız. Battaniyenizin üstüne herhangi bir sıvı döküldüğü zaman bu ıslaklığı emmeden önce siz hızlı şekilde bu ıslaklığı silebilirsiniz. Yalıtımsal özellikleri sayesinde ise nemi ve soğuk havanın üşütücü etkilerini sizden uzak tutacaktır. Herhangi bir leke ise nemli bez ile kolay şekilde çıkacaktır.

BEBEĞİNİZ İÇİN GÜVENLİDİR: Bebeğiniz için son derece güvenlidir. İster bebeğinizi dışarıda sarın sarmalayın. İster evde yere serin. Amaç her ne olur ise olsun doğal yapısı sayesinde alev almaz, yanmaz ve erimez bu nedenle de bebeğiniz için son derece sağlıklıdır her şeyden önce kimyasal madde içermeyen doğal liflerden oluşmaktadır.

EVCİL DOSTLARIMIZI DA UNUTMAYALIM: Özellikle kediler sıcağı severler. Kedinizin uyumak için özellikle yün battaniyeyi tercih ettiğini gözlemlediğiniz zaman hayrete düşeceksiniz. Bir battaniyenin gerek üstü gerekse altına girme şansını asla kaçırmazlar ve battaniyenizin peşine düştüklerini göreceksiniz. Koltuk ve kanepelerinizin üstü maalesef evcil hayvanlarımız nedeni ile tüy olmakta hatta tırmalama nedeni ile koltuklarınız yıpranmaktadır bunu engellemenin de bir yolu yün battaniyeleriniz olacaktır.

KIYAFETİNİZE STİL EKLEYEBİLİRSİNİZ: Yanlış duymadınız neden olmasın özellikle kış aylarında kabanınızın üzerine eski yün bir battaniyenizi istediğiniz ölçülerde keserek kullanmak hem stil noktasında sizi mutlu edecek hem de sıcak tutacaktır.

SEYEHATLERİNİZİN VAZGEÇİLMEZİ: Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerinizin vazgeçilmezi battaniyeleriniz. Uçuşta yün battaniyenizi yanınızda bulundurun özellikle serin havada yapacağınız yolculuklarda size en büyük desteği yün battaniyeniz sağlayacaktır.

RADYASYON ÖNLEYİCİ YAPISI: Özellikle evimizde maalesef maruz kalmış olduğumuz zararlı ışınların vücudumuza etkisini azaltmaya yardımcı bir unsurdur. Yün vücudumuzda biriken statik enerjiyi alır ve rahat bir uyku uyumamızı sağlar.

Pilotlar uçuş esnasında koltuklarının altına yün post koyarak uçuyorlar bunu biliyor muydunuz? Hava akımı ve basınçtan olumsuz etkilenmemek adına….

Daha ne diyebiliriz ki?